Drogová stránka
Odkazy na stránky zabývající se různými drogami, momentálně legálními i drogami zakázanými... Nepodceňujte, prosím, tuto tématiku. Nejde mi o propagaci drog, ale o osvětu. Čím víc budete o problému vědět, tím lépe pro vás a vaše děti... ať se vám to líbí, nebo ne...

Čaj
Kofein je stimulant... na čaj jsem přešel z piva, jestli mne stimuluje nevím, každopádně vážím o 17 kilo míň než v době když jsem pil jedno pivo za druhým... ;-)
Stránky firem/čajoven, většinou obsahují i poměrně dobré info... www.cajovna.cz, www.caj.cz, www.cajovnik.cz, Čajík -přehled čajoven. Já zatím kupuju sypané čaje od Oxalisu.

Starosta pestuje Marihuana
Přírodní měkká droga na kterou nevzniká závislost... Většinou se získavá od známých, nebo se zajede do Amstru (mapa.jpg- 327kB), anebo se rovnou pěstuje (návod, server zaměřený na pěstování). Nejčastěji se hulí (dýmky, jointy), ale může se i jíst, po náležité úpravě (recepty). Myslím, že tráva je asi tak nejméně škodlivá droga. Přesto je v tomto státě její pěstování i vlastnictví trestné (mimo pěstování technického konopí - to jsou odrůdy Rastislav, Unico a Compolti... na to existuje Kombajn, detail). Jak se liší konopí seté, indické a rumištní je nakresleno tady. Samčí rostliny obsahují většinou o trochu méně psychoaktivních látek než samičí (rozdíl mezi samčí (male) a samičí (female) rostlinkou na obrázku).
=> LEGALIZE IT!. Globální Osev.
Porovnání škodlivosti - Joint Vs Cigareta.
Poznámka pro demagogií zblblé neznalce: hašiš je konopná pryskyřice, THC bývá koncentrovanější než v trávě. Pokud bych trávu přirovnal k vínu (toto srovnání je velmi nepřesné, alkohol má poněkud jiné účinky), hašiš bych řadil k likérům... ale můžete se setkat, v dnešní době, s čímkoli... slabým hašem, silnou marihuanou (některé vyšlechtěné holandské odrůdy by se už daly srovnávat se slivovicí 8-)... Každopádně: hašiš se nešňupá, ani nepíchá do žil... nýbrž se stejně jako tráva kouří, vaření jídel je také možné.
LSD-25 - psychedelikum, chemie, fyzická závislost nevzniká. Mám dojem, že je zakázané i v Holandsku. Skvělá tripperova stránka o psychedelikách (tripper to občas na pár dní vypíná, musíme vydržet :o)... Další dobrá stránka o Entheogenech. Návod na extrakci LSA (něco podobného LSD) - zpakovanej doc.
Alkohol
Látka vzniklá kvašením cukrů, pro silnější koncentrace je třeba destilovat... Na alkáč už závislost vzniká a to poměrně silná... zdravé to není, viz. moje játra... ale stát na tem vydělává, tak je to legální... Zkuste si zjistit kolik máte alkoholu v krvi (moc temu nevěřím - byl bych dávno mrtvej). www.beer.cz - troška informací o pivě. Recepty na likéry.
No a přes můj (ojedinělý) pokus o umění, který jsem kdysi vygeneroval - ASCII BEER - se dostáváme hospodám... Seznam hospod (já ho založil, již ho ale nespravuji).
Asterix CZ

Info o drogách...
Obelix Drogový informační server
Letem.drog3 - přehled drog (v. 3). Jako www stránky příšerné (nepřehledné), informační hodnota je však velká. Přehled drog - kompletní - (v. 2) zrcadlený u mne. Tisknutelná verze přehledu drog (v.2) zpakovaná do zipu - převáděl jsem to z výše uvedené stránky, upravoval a odstraňoval chyby, bez svolení autorů - nepodařilo se mi je zkontaktovat.
Pokec o legálních drogách - rostlinách, jejichž omané účinky nejsou všobecně známé, nebo jsou opomíjené - mnou upravená verze, zpakovaná do zipu. Jiná verze je i na I-netu.
A úplně jiný pohled... pohled vlády ČR - Meziresortní protidrogová komise
Antinaivistická stránka V. Vereše... dokazuje mi to, že demagogové se vyskytují na obou stranách barikády. Obrázek si udělejte sami.
Oživte si, kdo z našich poslanců jak hlasoval pro protidrogový zákon...
Vysvětlění různobarevných odkazů: odkaz jinam, ke mně.
Tuto stránku spáchal v této podobě 21.02.1999 Otvírák. Aktualizace odkazů 24.09.2000
E-mail: otvirak@beer.com
Otvirak