GO2000

Asi nikdo z nás není nadšen současnou situací, kdy vinou osobních ambic některých našich volených “představitelů” je obyčejné pěstování prakticky neškodné rostliny Cannabis indica nebo sativa považováno za trestný čin s horní sazbou vyšší než bývají tresty u mnoha případů vražd či znásilnění. Dalším rizikem (a poslední dobou bohužel značně aktuálním) jsou lidé, kteří chtějí mít bez práce koláče, totiž konopí, a kteří beze špetky studu očešou cizí políčko a takto získané konopí třeba prodají. Proti těm je normální člověk celkem bezbranný. Proto pár lidí vymyslelo akci Globální osev 2000.

O co jde?

Základní ideou je, že v situaci, kdy konopí (ať už jakékoliv) poroste v této zemi planě téměř všude, nebude pro naši čackou policii fyzicky možné ho veškeré zlikvidovat anebo za pěstování konopí někoho popotahovat (“Ale pane nadstrážmistře, já tady nic nepěstoval, to sem asi vítr zanesl nějaká semena, já o tom nic nevím.”). Kromě toho různí vykutálenci brzy zjistí, že je nemožné někomu očesat políčko, když nějaké konopí bude na každé mezi, a kdo potom dokáže na první pohled poznat, jestli je to konopí technické s takřka nulovým obsahem THC, nebo jestli jde o nějakou kvalitní odrůdu? To bude schopen málokdo, a tedy budou naše políčka podstatně lépe chráněna.

Jak na to?

Je zapotřebí, aby se co nejvíce lidí dozvědělo o této akci a aby každý vysadil během jara 2000 co nejvíce semen nebo sazenic konopí (jedno jakého, nejde tu o úrodu, ale o rozmnožení rodu Cannabis v českých a moravských podmínkách). Nemá smysl pouze chodit s velkým pytlem semen a rozhazovat je všude, zejména ne na frekventovaných místech typu parky ve velkých městech, protože tam stejně není šance na přirozené rozmnožení této velmi zajímavé a všestranně využitelné rostliny.
Nejvhodnější je během dubna nechat doma naklíčit semena, zasadit je do hlíny a před vysazením do volné přírody je nechat trochu povyrůst, nejméně je zapotřebí, aby rostlina kromě prvních dvou lístků nasadila ještě další patro. Pro klíčení semen je nejlepší tato položit na talířek s cca 2 – 3 milimetry vody, dospod je případně možno dát papírový ubrousek. Rozhodně k tomuto účelu nepoužívejte vatu, klíčky jsou velmi křehké a při přesazování do hlíny by se mohly snadno polámat, a tedy zničit. Ideální teplota pro naklíčení semen se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. Půdu, do které se naklíčená semena zasazují, je vhodné sterilizovat, nejlépe v mikrovlnné troubě nebo v troubě obyčejné, a to nejméně po dobu půl hodiny. Vysazování do volné přírody je vhodné načasovat zhruba na začátek května, kdy rostlinky mají ideální podmínky pro růst. Sazeničky (nebo případně i semínka) je dobré dávat do míst, kde budou mít hodně světla (stíněná paseka v lese tedy není zrovna ideální), kde je zároveň dostatek vláhy. Pokud se budete na celou akci připravovat pečlivěji, není na škodu, když místo, kde chcete rostlinky vysadit, předem vytipujete a cca týden až 14 dní před vysazením ho vyplejete, půdu zkypříte a případně lehce pokropíte vodou s hnojivem.
Klíčovým problémem bude (kromě jisté pracnosti) sehnání vhodných semínek. Co se týče Cannabis indica, normálně pěstované zejména pro obsah THC, tam si každý asi bude muset poradit sám. Co se týče konopí technického, Cannabis sativa, tam je situace lepší. Jednak je možno koupit osivo v některých květinářstvích, jednak je možno konopné semeno koupit na váhu jako potravu pro ptactvo v cenových relacích cca do 100 korun za kilogram, ale v tomto případě je nutno ověřit klíčivost semen, některá krmiva bývají uměle sterilizována. Takže mi už zbývá jen popřát všem pěstitelům hodně štěstí.
Represe nic neřeší!

Anarchy

*
Výše uvedený text směle zrcadlete, kopírujte, tiskněte - prostě libovolně rozšiřujte... ale vždy, prosím, aktuální verzi.
Kdo chce, může na toto téma diskutovat v klubu LEGALIZE IT!. (Je umístěn na diskusním serveru PRŮVODCE. Nejde o chat, takže neposílejte příspěvky typu "Ahoj" nebo "Je tu někdo?". Posílejte prosím jen konkrétně formulované dotazy nebo připomínky. Nesnažte se o nějaké rádobyftipnosti. Pokud chcete přispívat pravidelněji zaregistrujte se.)

Do HTML převedl a následně vyvěsil Otvírák 27.01.2000. Aktuální URL: http://go.to/GO2000 (31.01.2000)